پمپ

راهنمای نصب دستگاه کنترلر PT-100

1- معرفی
به منظور حفاظت الکتروموتور در برابر افزایش دمای آب داخل آن (ناشی از بروز خطاهای مختلف)، از یک عدد سنسور
PT-100 جهت اندازه گیری دمای آب، یک دستگاه کنترلر با قابلیت نمایش دما، ارسال فرمان آژیر و فرمان قطع و وصل مدار و یک کابل سه رشته ای جهت اتصال سنسور PT-100 به کنترلر استفاده می شود.

مراحل نصب و دیاگرام سیم کشی

قبل از نصب الکتروموتور شناور در چاه، کابل سنسور PT-100 نصب شده در داخل الکتروموتور به یک کابل سه رشته متصل گردیده و مفصل بندی می گردد.

پس از نصب الکتروموتور در داخل چاه و بستن کابل های قدرت به تابلوی مربوطه، جهت اتصال سیم های سنسور PT-100، تغذیه اصلی دستگاه رله های مربوط به ارسال فرمان آژیر و فرمان قطع و وصل مدار باید به بروشور شرکت سازنده کنترلر مراجعه فرمائید.

* یک رشته از سیم های کابل مربوط به سنسور PT-100 نسبت به دو رشته دیگر دارای مقاومت اهمی بالاتری می باشد (حدود 100 اهم) که بوسیله اهم متر و با چک کردن مقدار مقاومت هر سه رشته نسبت به همدیگر مشخص می شود. این رشته سیم را باید مطابق با دیاگرام سیم کشی موجود در بروشور کنترلر به ترمینال مربوطه در پشت دستگاه وصل نمود. در اتصال دو رشته دیگر رعایت ترتیب خاص لازم نمی باشد.

2- طریقه نصب دستگاه بر روی بدنه تابلو

دستگاه کنترلر قبل از بستن هر گونه سیم باید به شرح زیر بر روی تابلو نصب گردد:

مطابق با ابعاد موجود در بروشور سازنده کنترلر، محلی مناسب بر روی درب تابلو و یا قسمت دیگری از تابلو که قابل باز شدن توسط پیچ و یا لولا باشد، بریده شود. محل فوق به صورتی انتخاب گردد که نصب دستگاه بدون مزاحمت سایر قطعات انجام پذیرد. ابتدا دو عدد پیچی که بر روی گیره پلاستیکی سفید رنگ (روی دستگاه کنترلر) وجود دارد، باز شده و گیره پلاستیکی را با فشار دادن از سمت پشت دستگاه خارج کنید. سپس دستگاه در محل ایجاد شده بر روی تابلو (مشابه با آمپرمترهای تابلویی) جاگذاری شده و گیره سفید رنگ جهت محکم کردن دستگاه بر روی تابلو، دوباره از سمت پشت دستگاه جاگذاری شده و دو عدد پیچ آن بسته شود.

3-نحوه عملکرد دستگاه کنترلر

با اتصال برق به تابلو، پس از چند ثانیه بر روی صفحه نشان دهنده نمایشگر درجه دمای آب داخل الکتروموتور به صورت دیجیتالی نشان داده خواهد شد و چراغ سبز رنگ با علامت C1 یا OUT روشن خواهد شد. در این حالت می توان الکتروموتور را استارت نمود. نقطه تنظیم برای عملکرد حفاظتی دستگاه 5±℃50 و برای عملکرد رله آژیر خطر ℃50 می باشد. در صورت وجود اشکال در الکتروموتور و بالا رفتن دمای داخل الکتروموتور تا ℃50، چراغ قرمز رنگ با علامت A1 یا AL1 روشن شده و رله مربوط به آژیر عمل نموده و آژیر خطر (در صورت وصل بودن) به صدا در خواهد آمد.

در صورت عدم استفاده از آژیر خطر و خاموش نکردن دستگاه توسط اپراتور و بالا رفتن دمای آب داخل الکتروموتور تا ℃55، رله مربوط به فرمان قطع عمل نموده و فرمان قطع به صورت اتوماتیک به مدار فرمان الکتروموتور ارسال خواهد شد. پس از سرد شدن الکتروموتور و پایین آمدن دمای آب الکتروموتور تا زیر ℃45، آژیر خطر (در صورت استفاده از آن) قطع شده و چراغ سبز رنگ با علامت C1 یا OUT روشن شده و اجازه فرمان استارت مجدد را به الکتروموتور خواهد داد.

جمع بندی :

قیمت این محصولات بسته به بزرگی و کوچکی یعنی ابعاد آن متفاوت است ضمن اینکه توان های بالا و پایین آنها در قیمت این محصولات تأثیر بسزایی دارد.

قیمت دینام کولر موتوژن در اصفهان در شرکت ما مناسب است و میتوان گفت رکورد دار بهترین قیمت های دینام در ایران می باشد که با ضمانت نامه کتبی به مدت دو سال دست مشتری داده می‌شود.

برای سفارش محصولات موتوژن با شماره های این شرکت در اصفهان تماس بگیرید و حداکثر تا ۲۴ ساعت بعد این محصول را درب منزل خود تحویل بگیرید.

مهمترین مزیت این شرکت این است که هزینه ارسال را بعد از تحویل گرفتن کالا پرداخت خواهید کرد. برای سفارش این محصول با مجموعه ما  تماس گرفته ،محصولات را انتخاب کرده و سفارش دهید.

برای ارسال این محصول در شهرستان های اطراف اصفهان هزینه را قبل از ارسال پرداخت کنید . با شماره های زیر تماس بگیرید و یا از طریق سایت این مجموعه محصول خود را سفارش دهید.

قیمت الکتروموتور موتوژن ،  قیمت دینام کولر موتوژن در اصفهان ، دینام کولر موتوژن در اصفهان ، نمایندگی موتوژن در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید