پمپ

راهنمای انتخاب پمپ های گریز از مرکز

مثال عملی جهت انتخاب پمپ گریز از مرکز

نیازمندی:

پس از محاسبات هیدرولیکی میخواهیم پمپ گریز از مرکزی را انتخاب کنیم که آبدهی و ارتفاع آن به ترتیب 50 مترمکعب در ساعت و 29 متر باشد.

1- انتخاب پمپ گریز از مرکز:

ابتدا جهت تعیین نوع پمپ به “منحنی همپوشانی پمپ های گریز از مرکز” مراجعه می کنیم با مشخصات ذکر شده دو انتخاب خواهیم داشت:
الف- پمپ 315-65، 1450 دور بر دقیقه

ب- پمپ 160-50، 1450 دور بر دقیقه
با توجه به اینکه استهلاک پمپ در دورهای بالا بیشتر است چنانچه کارکرد پمپ مداوم باشد، بهتر است مورد “الف” را انتخاب کنیم و در صورتی که کارکرد پمپ در فواصل زمانی باشد، بهتر است مورد “ب” را انتخاب کنیم.

2- تعیین قطر پروانه:

با فرض اینکه کارکرد پمپ به صورت مداوم می باشدمورد “الف” را انتخاب می کنیم. سپس به منحنی مشخصات هیدرولیکی پمپ گریز از مرکز 315-65 در 1450 دور بر دقیقه مراجعه می کنیم. بر روی منحنی نقطه تقاطع آبدهی 50 مترمکعب در ساعت و ارتفاع 29 متر را یافته و اولین منحنی بالای این نقطه را که مربوط به پروانه با تراش 310 می باشد انتخاب می کنیم. بنابراین پمپ مورد تقاضا، پمپ گریز از مرکز 315-65، 1450 دور بر دقیقه با تراش پروانه 310 می باشد یعنی:
65-315a(310), 1450 rpm

(حرف a نشانگر این است که پروانه پمپ تراش داده شده است.)

3- راندمان پمپ:

با توجه به اینکه نقطه انتخاب در منحنی مشخصات هیدرولیکی بین راندمان 65% و 66% می باشد، راندمان پمپ مورد انتخاب در این مثال حدود 65.2% می باشد.

4- انتخاب الکتروموتور:

جهت انتخاب الکتروموتور انتهای منحنی توان را برای تراش پروانه 310 در نظر گرفته و به عدد 8.2KW می رسیم بنابراین جهت عملکرد مطمئن الکتروموتور 11 کیلووات، 1450 دور بر دقیقه را انتخاب می کنیم.

 

جمع بندی :

قیمت این محصولات بسته به بزرگی و کوچکی یعنی ابعاد آن متفاوت است ضمن اینکه توان های بالا و پایین آنها در قیمت این محصولات تأثیر بسزایی دارد.

قیمت دینام کولر موتوژن در اصفهان در شرکت ما مناسب است و میتوان گفت رکورد دار بهترین قیمت های دینام در ایران می باشد که با ضمانت نامه کتبی به مدت دو سال دست مشتری داده می‌شود.

برای سفارش محصولات موتوژن با شماره های این شرکت در اصفهان تماس بگیرید و حداکثر تا ۲۴ ساعت بعد این محصول را درب منزل خود تحویل بگیرید.

مهمترین مزیت این شرکت این است که هزینه ارسال را بعد از تحویل گرفتن کالا پرداخت خواهید کرد. برای سفارش این محصول با مجموعه ما  تماس گرفته ،محصولات را انتخاب کرده و سفارش دهید.

برای ارسال این محصول در شهرستان های اطراف اصفهان هزینه را قبل از ارسال پرداخت کنید . با شماره های زیر تماس بگیرید و یا از طریق سایت این مجموعه محصول خود را سفارش دهید.

قیمت الکتروموتور موتوژن ،  قیمت دینام کولر موتوژن در اصفهان ، دینام کولر موتوژن در اصفهان ، نمایندگی موتوژن در اصفهان

دیدگاهتان را بنویسید